سفارش انلاین 09189096705

ثبت نام

امکان عضویت غیر فعال است

ایسیو بوش me7.4.5 206

product-11

معرفی ایسیو بوش me7.4.5 206:

ایسیو بوش me7.4.5 206 که کنترل موتور و سیستم سوخت رسانی در خودرو فرانسوی پژو ۲۰۶ تیپ ۴ و ۵ و ۶ در دو حالت دنده‌ای یا اتوماتیک بر عهده  این ایسیو است . در پژو ۲۰۶ های تولیدی از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۱ این قطعه به عنوان ECU بکار میرود.

معرفی واحد ECU:

بعد از تغییر سیستم سوخت رسانی خودروها  از کاربراتور به انژکتور واحدی به نام ایسیو (ECU) یا واحد کنترل موتور عهده دار کنترل کامل موتور خودرو گردید.

محل قرارگیری ایسیو (ECU) در نزدیکترین نقطه به موتور خودرو  سمت راست روی گلگیر سمت شاگرد و در کنار سنسورها و المان های اطراف موتور است. ایسیو داخل یک قاب فلزی یا پلاستیکی محافظت می شود زیرا تماما از مدارات الکتریکی تشکیل شده است.

عملکرد ایسیو بدین صورت است که فرمانی را از راننده دریافت نموده  ومتناسب با فرمان دریافتی سنسورها اطلاعات را از اطراف موتور جمع آوری نموده و به  ایسیو می فرستند و ایسیو کنترل

سیستم سوخت رسانی و جرقه زنی را برعهده می‌گیرد. کنترل موتور وسیستم سوخت رسانی در خودرو فرانسوی پژو ۲۰۶ بر عهده قطعه ای به نام ایسیو بوش me7.4.5 206 می باشد.

برای آشنایی و با انواع ایسیو پژو ۲۰۶ و قیمت بروز آن ها اینجا کلیک کنید

معرفی ایسیو بوش me7.4.5 206:

کنترل موتور و سیستم سوخت رسانی در خودرو فرانسوی پژو ۲۰۶ تیپ ۴ و ۵ و ۶ در دو حالت دنده‌ای یا اتوماتیک بر عهده قطعه ای به نام ایسیو بوش مدل ME 7.4.5 می باشد.

در پژو ۲۰۶های تولیدی از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۹۱ این قطعه به عنوان ECU بکار رفته است. ایسیو بوش me7.4.5 206  از جمله پر مصرف ترین و پر طرفدارترین ECUهای خودرو پژو ۲۰۶ می باشد.

موتور پژو ۲۰۶ که این ایسیو روی آن قابل نصب است مدل TU5 است. روش برقرای ارتباط ایسیو بوش me7.4.5 206 با دستگاه دیاگ پروتکل  (KWP) است.پروتکل فوق برای تست عملگرها، تعریف کلیدها، گزارش خرابی ها در ایسیو بوش me7.4.5 206 به کار می‌رود.

ایسیو بوش  me7.4.5 206 به کمک اطلاعاتی که از سنسورهای مختلف اطراف موتور دریافت می‌کند موجبات تحریک انژکتورها، کویل‌ها، رله های مختلفی مانند فن ها و پمپ بنزین  را فراهم می کند.

ایسیو بوش me7.4.5 206

ویژگی های ایسیو بوش me7.4.5 206 بشرح ذیل است:

 • سه فیش
 • رنگهای موجود از کانکتورهای ECU مشکی، طوسی و قهوه ای هستند.
 •  ۳۲ پایه مشکی که به نام M1 شناخته میشود .
 •  ۴۸ پایه قهوه ای که به نام CP  شناخته میشود.
 •  ۳۲ پایه طوسی که به نام M2 شناخته میشود.
 • به وسیله اغلب تسترهای ایسیو موجود میتوان ایسیو بوش ۴٫۵ ۲۰۶ را ارزیابی و تست کرد.
 • توسط اشخاص زیادی بصورت رایگان وغیر رایگان برنامه های ریمپ شده برای این ECU عرضه میشود.
 • TNM به عنوان یکی از پروگرامرهای معروف برنامه های ریمپ شده مخصوص ایسیو بوش ۴٫۵ ۲۰۶ را همراه پروگرامر عرضه نموده است.
 • محصولی است که به راحتی در دسترس همگانی قرار دارد و یافت می شود.
 • روی خودروهای پژو ۲۰۶ که موتور TU5 دارند ایسیو بوش نصب می شود.
 • مدل پایین تر ایسیو بوش ۴٫۵ ۲۰۶ ایسیو ME 7.4.4 می باشد.

آشنایی با سنسورهای پیرامون ایسیو بوش me7.4.5 206

 • سنسور مپ (سنسور فشار هوا و دمای هوا)
 • سنسور دمای مایع خنک کننده (آب) موتور (سنسوری که اطلاعات دمایی برای ایسیو ارسال می کند) .
 •  موقعیت پدال گاز ( اطلاعات میزان فشردگی پدال گاز را به صورت سیگنال الکتریکی به ایسیو ارسال میکند.)
 •  پتانسیومتر دریچه ی گاز (این سنسور اطلاعات تغییرات پولکی دریچه گاز خودرو را برای ایسیو  ارسال می کند.)
 • دور موتور (سنسور مهمی در خودرو که روی چرخ دنده فلایویل نصب می شود.)
 • سنسور اکسیژن (مدل های پژو ۲۰۶ تیپ ۵ و ۶ پژو ۲۰۷ دو سنسور اکسیژن دارند که به سنسور اکسیژن پایینی و بالایی معروف می باشند. )

 

نقشه برقی ecu me7.4.5

 

آشنایی با قسمت سخت افزاری  ایسیو بوش me7.4.5 206 :

پردازنده آن از یک چیپ مدل ST10f275 و ۱۶ بیتی طراحی شده است. حافظه داخلی آن ۷۶۸ کیلوبایتی و با روش نصب سطحی قرار می گیرد و ۱۴۴ پایه اصلی دارد.

در این قطعه IC30606 بکار که وظایف مختلفی نظیر دریافت اطلاعات سنسورها،ارتباط با دستگاه عیب یاب (دیاگ)، رگولاتور ولتاژ، استارت رله اصلی دستگاه را عهده دار است استفاده میشود.

قطعه دیگری که در  ایسیو بوش me7.4.5 206 وظایف مختلفی را از جمله استارت رله قدرت، استارت انژکتورها، استارت گرم کن سنسور اکسیژن خودرو، کنترل کردن دور تند وکند را برعهده دارد

مولتی آی سی مدل TLE7209 است.

ecu 206 فرانسوی اتومات

قطعه های مختلفی  روی ایسیو بوش me7.4.5 206نصب می شوند مانند آی سی های مختلفی که کاربردهای گوناگونی در خودرو دارند .

از آی سی های قابل نصب می توان به مولتی، دریچه گاز، رگولاتور، حافظه EPROM ، آی سی ارتباط با دستگاه عیب یاب یا دیاگ، میکروکنترلر یا پردازنده مرکزی، آی سی حافظه، آی سی های ارتباط با سایر بخش های الکتریکی خودرو اشاره کرد.

ایسیو بوش me7.4.5 206 نیز مانند هر قطعه خودرو دارای معایب ومزایایی می باشد. از جمله مزایای این قطعه می توان به سریع بودن پردازنده آن نسبت به سایر

ایسیوهای مدلهای دیگر در بازار اشاره کرد. مورد دیگر که به این ایسیو برتری می بخشد طراحی سخت افزاری بهتر نسبت به سایر ایسیوها می باشد. نوع بسته بندی

این ایسیو نسبت به مدلهای قبلی بهتر شده و امکان نشت آب به درون آن کاهش یافته است. اما از معایب این قطعه می توان به قیمت بالای آن اشاره کرد که علت هم

در مشکل واردات آن به کشور است.یکی دیگر از معایب آن تعمیر سخت افزاری مشکل این قطعه در اثر خرابی است که نیاز به تخصص خاصی دارد.

آشنایی با عملکرد ایسیو بوش me7.4.5 206:

اولین کار این قطعه کنترل میزان نیروها در خودرو است. تنطیم ولتاژهای مختلف و استارت آنها توسط ایسیو کنترل می شود. ایسیو کنترل کاملی برای خاموش کردن خود حتی بدون خاموش کردن سوئیچ احتراق دارد.

بعد از تامین ولتاژ مناسب توسط ایسیو ریزپردازنده قادر است اطلاعات سنسورهای خودرو را جمع آوری کرده  و آن را به اطلاعات قابل استفاده تبدیل می نماید.

این اطلاعات از طریق ریزپردازنده و شبکه کامپیوتری داخل خودرو به سایر بخش های الکتریکی ارسال می شود. خروجی های ایسیو توسط ریزپردازنده کنترل می شود که در واقع مانند کامپیوتر

ثانویه عمل کرده و بر عملکرد کامپیوتر اصلی نظارت می کند. این ریزپردازنده کنترلی اگر عملکرد ایسیو را مطلوب ارزیابی نکند این قابلیت را دارد که کل سیستم را ریست یا حتی خاموش کند.

 قیمت ایسیو بوش me7.4.5 206:

همان طور که میدانید قیمت محصولات در بازار قطعات الکتریکی خودرو نوسان بسیاری دارد شما میتوانید برای  کسب اطلاعات بیشتر از قیمت به روز و خرید این محصول یعنی ECU ME7.4.5 206

کافیست با شماره ی  ۰۹۱۸۹۰۹۶۷۰۵ تماس حاصل فرمایید.

  برای مشاهده و خرید محصول  ایسیو بوش me7.4.5 206 در فروشگاه ECU-SHOP.CO همین حالا کلیک کنید

 

طراحی ، مدیریت و سئو با ارتاکد